בלוני גז

בלוני גז הם בין האביזרים השימושיים ביותר הנמכרים בתחום הפנאי והברביקיו. יש חשיבות גדולה לסוג בלוני הגז שאותם תרכשו, הן מבחינה בטיחותית והן מבחינת בלאי ונוחות.

בלוני גז מאפשרים לנו ליהנות מתנאי בישול וצלייה איכותיים גם כשאנו נמצאים בגינה או בשטח, ומעניקים לנו את האיכות הקולינארית של מטבח גם כשהוא לא לידנו.

מה חשוב לדעת על בלוני גז, כיצד ניתן להשתמש בהם בצורה הנכונה והבטוחה ביותר, וכיצד הם משרתים אותנו בבילויים השונים שלנו? במאמר הבא.

מציג את כל 2 התוצאות

מתקנים המבוססים על בלוני גז

הגז משמש אותנו באספקטים רבים במהלך הבילויים שלנו, וריכזנו עבורכם מספר דוגמאות רלוונטיות בנושא:

 

בישול שטח

בישול בשטח הוא פופולארי כבר שנים רבות, ואנשים שאוהבים קמפינג יודעים בדיוק על מה מדובר! בלוני גז מאפשרים לנו ליצור מעין מטבח קטן גם כשאנו נמצאים בשטח, ובאמצעותם אנו יכולים להכין תבשילים, חביתות, תה וקפה, ועוד.

בלוני הגז מתחברים למתקן המכונה גזיה, והוא מאפשר את זרימת הגז המבוקרת – ממש כמו בכיריים הביתיות שלנו. לא כל בלון גז מתאים לכל גזיה, ולכן רצוי להביא את הבלון הישן או את הגזיה עצמה למעמד הרכישה.

 

חימום חוץ

ימי החורף עשויים למנוע מאיתנו את בילויי החוץ שלנו, בין אם מדובר בישיבה במסעדות או ברביקיו בחצר הפרטית שלנו.

בדיוק מסיבה זו, פותחו מתקני חימום מבוססי גז ההופכים את השהייה בחוץ לנעימה גם בימים הקרים. במידה וביקרתם במסעדות עם שטח ישיבה חיצוני בימי החורף, בוודאי נתקלתם במתקנים המקרינים חום נעים על השולחנות.

המתקנים האלו מכונים בשם הכוללני “פטריות חימום”, ויש סוגים רבים שלהן. פטריות חימום גם הן מבוססות על אספקת גז, ובתוכן יש מקום שבו ניתן לחבר בלון גז ייעודי.

 

צלייה ועישון

מתקני צלייה ועישון מבוססי גז הפכו להיות פופולאריים במיוחד בשנים האחרונות, ואנשים רבים מאמצים אותם תודות ליתרונות הרבים שלהם.

בשונה ממתקני צלייה מבוססי פחם, גרילי ומעשנות גז נדלקות ברגע ובלי מאמץ, ומספקים עוצמת בערה מרשימה במיוחד. הגרילים יכולים להתחבר גם לאספקת הגז הביתית, אך כשאנו רוצים לצאת לגינה או לשטח – יש יתרון גדול בבלוני גז.

בלוני הגז מתחברים למבערי נירוסטה עוצמתיים, השולחים את החום דרך משולשי האמייל אל משטחי הצלייה. עוצמת החום היא אחידה, ומאפשרת הכנת מזון ברמה גבוהה ואיכותית!

 

סוגים של בלוני גז

יש מגוון סוגים של בלוני גז, והם נבדלים זה מזה במספר דרכים:

 

הברגה או נקירה

בעוד חלק מבלוני הגז מתבססים על שסתומי הברגה, אחרים מבוססים על שיטת הנקירה. כשאנו רוכשים בלון גז עם שסתום הברגה – יש לנו את הפריבילגיה לנתק ולהחזיר אותו כאוות נפשנו.

לעומת זאת, בלוני נקירה מיועדים למצבים שבהם אנו רוצים לחבר את הבלון ולהשאיר אותו שם עד סיומו.
למרות שמנגנון ההברגה נחשב למשוכלל יותר, יש אנשים רבים שמעדיפים את בלוני הנקירה – למשל כשאנו מדברים על גזיות קטנות בפק”ל קפה.

 

גודל בלון הגז

גודל בלוני הגז יכול להשתנות ממתקן למתקן, ולעתים אנו יכולים לרכוש בלונים בגדלים שונים לאותו מתקן חימום או צלייה. כשאנו בוחרים את גודל בלון הגז שלנו, אנו צריכים לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

 • חיסכון כלכלי
 • ניידות ומשקל
 • תדירות שימוש

 

כך למשל, אנשים היוצאים לקמפינג של מספר ימים ומתכוונים לבשל בו הרבה – יעדיפו לרכוש בלון גז גדול יחסית, וכזה שלא יסתיים להם במפתיע באמצע הטיול.

לעומת זאת, אנשים שברשותם פק”ל קפה קטן שנמצא בשימוש לעתים רחוקות, יעדיפו לרכוש גזיה עם בלון גז קטן ונייד.

 

בלוני גז – יצרן ואיכות

כמו כל מוצר אחר, גם כשמדובר בבלוני גז נעדיף לרכוש מוצר איכותי ומתוצרת של יצרן מוכר.

בלוני גז מאיכות נמוכה עלולים לסכן את בטיחותנו, לסבול ממצבים של דליפת גז ועוד. לעתים שווה לנו לשלם קצת יותר, ולרכוש לעצמנו בלוני גז מאיכות גבוהה, ובעלי גימור איכותי שיעניק לנו את חווית המשתמש הבטיחותית והנוחה ביותר שניתן להשיג.

 

טיפים לרכישת בלוני גז

האינטרנט הוא המקום שרוב האנשים יחפשו בו את בלוני הגז שלהם, אך הוא גם עלול ליצור אצלנו עומס מבחינת מגוון המוצרים והרשתות.

ריכזנו עבורם מספר כללים פשוטים, שיסייעו לכם בעת רכישת בלוני גז:

 

סקר מחירים אינטרנטי

ביצוע סקר ברשת יוכל לעזור לנו לקבל מושג על טווחי המחירים המקובלים לבלון הגז שאנו מחפשים, ויש בכך יתרון משמעותי.

ישנם אתרים כמו אתר “מידרג” או “זאפ” העוזרים לנו לקבל הצעות מחיר שונות, וממקדים אותנו למוצר המדויק שאותו אנו מחפשים. גם אם לא נחליט לרכוש באינטרנט, סקר שכזה יוכל לעזור לנו להבין מהם המחירים המקובלים בענף.

 

חוות דעת על יצרן

הרשת הדיגיטלית היא מקום מעולה לקבלת חוות דעת, והיא תאפשר לנו לדעת המון על יצרן מסוים במספר לחיצות כפתור.

תמיד חשוב לשים לב מי רושם את חוות הדעת, והאם יש אג’נדה מסוימת מאחוריהן.

ההמלצה שלנו היא, להצליב חוות דעת ממספר מקורות שונים כדי להגביר את רמת האמינות של חוות הדעת.

 

צרו קשר עם החנות

גם כשאנו מוצאים מוצר איכותי באינטרנט, פעמים רבות הוא לא נמצא במלאי בצורה זמנית.

משום כך, אנו ממליצים תמיד ליצור קשר עם החנות או הספק, ולוודא שאותו מוצר קיים במלאי. אנו פחות ממליצים להגיע לחנות מבלי לברר את העניין, כיוון שאנו מסתכנים בבזבוז זמן מיותר…ואנו יודעים כמה זמן הוא יקר בימינו!

 

התאמה של הבלון למכשיר

בין הטיפים החשובים ביותר לרכישת בלוני גז, אנו חייבים לציין את עניין ההתאמה הטכנית של הבלון למתקן שלכם.

יש לעשות את כל הניתן כדי לוודא שאתם רוכשים בלון מתאים למתקן, בין אם מדובר בגזיה של פק”ל קפה, גריל גז, מעשנת גז או פטריית חימום.

באפשרותכם לוודא זאת כבר בשיחת הטלפון מול החנות, ואפילו לצלם ולשלוח את המתקן ואת השסתום כדי לוודא. אחד הדברים הכי “מבאסים” הוא לרכוש בלון גז המתברר כלא מתאים למתקן שלנו.

 

שימוש בבלוני גז – בטיחות לפני הכל!

בלוני גז מיוצרים באופן שיקטין את הסיכון הבטיחותי ככל האפשר, ולמרות זאת – עדיין מדובר במתקנים הצוברים בתוכם לחץ גדול וחומר דליק מאוד.
מסיבות אלה, עלינו לדעת כיצד להשתמש בהם בצורה נכונה וחכמה:

 1. יש להיות ערניים לריחות גז העלולים להעיד על דליפה מתוך הבלון
 2. חשוב לחזק את השסתומים ולבדוק שהם פועלים כיאות
 3. יש להכיר את הוראות השימוש היטב לפני השימוש במתקן
 4. יש לנתק את אספקת הגז לפני תקופת חוסר שימוש ארוכה
 5. יש להרחיק את בלוני הגז ממקורות אש

 

בלוני גז – סיכום

בלוני גז הם מוצרים שימושיים המעניקים לנו תועלת רבה, ויחד עם זאת – חשוב לדעת כיצד להתנהל איתם בצורה בטיחותית.

עלינו להכיר את המתקן שעמו אנו עובדים, ולדעת לרכוש את בלון הגז המתאים עבורו.

בכל שאלה או התלבטות, אנו ממליצים להתייעץ עם אנשי מקצוע מתחום הפנאי שיוכלו לסייע לנו.

בברכת בילוי נעים בבית ובחוץ!
צוות D&S

בלוני גז הם בין האביזרים השימושיים ביותר הנמכרים בתחום הפנאי והברביקיו. יש חשיבות גדולה לסוג בלוני הגז שאותם תרכשו, הן מבחינה בטיחותית והן מבחינת בלאי ונוחות.

בלוני גז מאפשרים לנו ליהנות מתנאי בישול וצלייה איכותיים גם כשאנו נמצאים בגינה או בשטח, ומעניקים לנו את האיכות הקולינארית של מטבח גם כשהוא לא לידנו.

מה חשוב לדעת על בלוני גז, כיצד ניתן להשתמש בהם בצורה הנכונה והבטוחה ביותר, וכיצד הם משרתים אותנו בבילויים השונים שלנו? במאמר הבא.

0
  עגלת הקניות
  עגלת הקניות שלך ריקהחזרה לחנות