BBQ N MORE
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך לנקות גריל ולהכשיר אותו לפני הפסח – כך תעשו זאת נכון

אם ברשותכם גריל גז או פחם, או שאתם רוצים לקנות גריל בעתיד ומדאיגה אתכם שאלת הכשרתו לפסח, כדי שכל האורחים שלכם יוכלו לאכול מהאוכל שאתם מכינים כל השנה, וודאי תשמחו לדעת שישנה אפשרות לנקות את הגריל בקלות וכל מה שצריך זה פשוט לדעת איך לעשות את זה.

לפני חג הפסח אנשים רבים מנקים את הבית ומכשירים את הכלים לפסח, גם אם אתם לא נמנים עם האנשים הללו, וודאי תרצו להכשיר ולנקות את הגריל שלכם לפני פסח כדי שכל החברים ובני המשפחה שלכם יוכלו לסעוד מהארוחות שתארחו אותם והאוכל יוכן על גבי הגריל. ניקיון הגריל הינו דבר חשוב ביותר.

יש לשים לב שיש הבדל בין הכשרת הגריל שיש לכם בבית לבין ניקיון של הגריל בלי קשר לחג הפסח, כיוון שניקיון של פסח וניקיון רגיל שונים בתכליתם.

כדי לדעת איך מנקים גריל כדאי להבחין בין שני סוגי הגריל המרכזיים הקיימים, ישנו גריל גז וישנו גריל פחמים.

 

מהו גריל גז?

גריל גז הוא גריל שמדליקים בעזרת כפתור, כדי להכין ארוחה בעזרת גריל גז אין צורך בעבודה קשה מדי, הטעם יכול להרגיש שונה לאנשים שרגילים באכילת גריל פחמים אבל העבודה הנקייה והקלה שווה את זה להרבה מהאנשים.

גריל גז מורכב בצורה שונה מגריל פחמים וגם הנראות שלו שונה מהגריל המוכר לנו מהילדות.

היכנסו לבדוק את גרילי הגז שלנו

 

מהו גריל פחם?

גריל פחמים הוא המנגל שכולנו מכירים, הוא מופעל בעזרת פחמים ויש לו את הטעם האוטנטי של הבשר הצלוי.

באופן כללי, שימוש בגריל מצריך מכם לשמור על ניקיון, בסוף כל שימוש בין אם זה בגריל גז או בגריל פחמים עליכם לנקות את הגריל משאריות האוכל ושאר הדברים המלכלכים אותו, כיוון שהשומן והאוכל המצטברים בצדי הגריל יכולים לגרום לכם להיגעל מהגריל ולהיות חסרי חשק להכין בו ארוחות, לכן ניקיון קטן בסוף כל ארוחה יחסוך לכם המון עבודה ועוגמת נפש בעתיד.

היכנסו לבדוק את גרילי הפחם שלנו

 

הכשרת המנגל לפסח

אם ברצונכם להכשיר את הגריל שלכם בכדי ששומרי כשרות ומסורת יוכלו לאכול בארוחה שתארגנו בחג הפסח ובה תכינו אוכל בגריל, עליכם לדעת שבהכשרת כלים באופן כללי יש עיקרון שחוזר על עצמו ובעזרתו ניתן לדעת איך להכשיר את אותו הכלי. העיקרון הבסיסי נקרא “כבולעו כך פולטו”, הכוונה בכלל הזה הוא שכמו שהדבר שאסור נדבק לכלי באותה השיטה יש להוציא אותו, כאשר מדובר בפסח הכוונה היא שכשם שהחמץ נדבק לכלי במהלך השנה יש להוציא אותו וכך להכשיר לפסח.

לדוגמא, כאשר רוצים להכשיר לחג הפסח כלי שבושל בו חמץ במים רותחים, לוקחים את הכלי ועושים לו פעולה דומה, בעצם טובלים אותו בכלי מים רותחים, כאשר אנחנו מדברים על גריל שכל השנה בושל עליו אוכל, עליכם קודם כל לחשוב אם אי פעם בישלתם עליו חמץ, יש אנשים שיש להם גריל בבית והם מכינים בו רק ירקות ובשר שאינו חמץ באופן ודאי.

כיוון שרוב האנשים לא באמת בודקים במהלך השנה מה הם שמים על הגריל והאם המוצרים אינם מכילים חמץ, כדאי להכשיר את הגריל שלכם בכל מקרה כדי שכל האורחים שלכם יוכלו לסעוד אצלכם.

לכן אם ברצונכם להכשיר את הגריל שלכם ומדובר בגריל גז ואתם מתלבטים אם בכלל צליתם עליו חמץ הפתרון ההלכתי הרווח שאפשר להשתמש בו כדי לא להרוס את הגריל עצמו ולגרום לכך שהוא יצא מכלל שימוש הוא להפריד בין הרשת של הגריל שנמצאת בחלק העליון לבין שאר מתקן הגריל וללבן אותה בליבון קל, את המקום אליו נופלים הפירורים החרוכים יש לנקות ולהפעיל לכשעה בחום המקסימלי.

 

חשיבותו של הגריל שיכין את האוכל בחג הפסח

דברים רבים בחיים שלנו נחגגים בצורה בה האוכל מהווה מרכיב באירוע, חשבו על כך שבכל אירוע או מסיבה, תהיה בדרך כלל ארוחה או לפחות כיבוד.

לעיתים האוכל מהווה מרכיב חשוב במפגש החברתי, הכנתו וזמן הבישול הם הזמן בו האורחים מתאספים, יש אפילו ארוחות שהאוכל הוא המגבש את כל האורחים במסיבה. כשאדם מגיע להתארח ומביא אתו חלק מהארוחה או עוזר לבשל ולערוך את האוכל הוא בדרך כלל ירגיש נוח יותר להשתתף בארוחה.

אם אתם אוהבים לארח חברים ובני משפחה, אתם וודאי מכינים אוכל פעמים רבות ובכל פעם מחליטים מה התפקיד שהאוכל יהווה בארוחה שלכם, האם הוא מעיין הכרות בין המשתתפים או שהם רק באים ואוכלים. באופן כללי גם בחגי ישראל ובהלכה היהודית כמעט כל חג נחגג בנוכחות אוכל, בחנוכה הסופגניות מהוות מרכיב חשוב, בפורים אוזני המן ומשלוחי מנות, בראש השנה סימנים ועוד.

אם תחשבו על הפעמים האחרונות שנפגשתם עם חברים או ארגנתם ארוחה בביתכם, יש סיכוי גבוה שתגלו שהימים בהם אתם מארחים הם ימי החופש שלכם או בסוף השבוע, כיוון שאירוח מצריך מאתנו זמן רב להכנה ולארגון לאחר האירוח, רוב האנשים מעדיפים לארח בחופשים, חגים או סופי שבוע.

אחד החופשים הכי ארוכים ומרכזיים שיש במהלך השנה הוא החופש המגיע טרם חופשת פסח ונמשך כמעט שבועיים במערכות החינוך, רוב האנשים אף שובתים מעבודתם לפחות לימים בודדים במהלך החג ולכן חג הפסח הוא אחד החגים בו האירוחים של חברים ובני משפחה מתרחשים פעמים רבות.

 

איך ניתן לעשות ליבון לרשת המנגל?

כמעט בכל אזור מגורים בין אם הוא אזור דתי ובין אם הוא אזור חילוני במדינת ישראל יש יום מרוכז בו ניתן להגיע ולהכשיר כלים לפסח, אחת האפשרויות של הכשרת כלים היא ליבון הכוונה להעביר אש על גבי הרשת של הגריל שלכם ובכך להכשיר אותה.

אם ברשותכם גריל פחמים שמשתמשים בו בעזרת הנחת פחמים מתחת לרשת, המצב קצת יותר מורכב כיוון שדרך ההכשרה שהייתה צריכה להיות היא הכשרה שיכולה להרוס את רשת המנגל ולכן רוב בעלי הגריל שהדלקתו היא על ידי פחמים לא רוצים להכשיר בדרך זו, ישנה אפשרות של קניית רשת מיוחדת לפסח. אם אין לכם אפשרות לקנות רשת מיוחדת לחג הפסח, מומלץ להגיע למקום בו עושים הגעלת כלים ולהתייעץ עם האדם האחראי, כיוון שכל דגם של גריל פחמים שונה מקודמו.

חשבו על כך שכל התחומים הקשורים לאוכל ולהכנת אוכל בבית ומחוצה לו ובתוכו הגריל ובפרט גריל גז התפתחו ושוכללו בשנים האחרונות ויצרו שיח ציבורי ואינטרנטי לכן גם התחום ההלכתי למד כל העת פסקי הלכה מיוחדים לשנים הללו, כמו פסיקה בענייני ניקיון לפסח של מכשירים חדשים ועוד. לכן אם יש לכם דגם חדש של גריל ואתם רוצים לדעת איך להכשיר אותו לפסח תוכלו להתייעץ עם רבנים שונים באתרי אינטרנט רבים מבלי לחשוף את זהותכם האישית.

חשוב מאוד לברר כבר בקניה של גריל, בין אם אתם רוצים לקנות או שכבר קניתם ואנשים אחרים מתייעצים אתכם טרם קניית גריל גז או גריל פחמים, האם ניתן לנקות את הרשת של הגריל ובכללי את מתקן הגריל באופן נגיש ושאינו מסובך, כדי שהשימוש יהיה נעים לכל המשתתפים בארוחות שלכם והאירוח יהיה מאחד.

לסיכום, זכרו שהכשרת גריל לפסח לא מסובכת מאוד אם יודעים איך לנקות ומהי הדרך המדויקת, לפעמים מאמץ קל עבור יקירכם יעשה להם ולכם את החג.

חג שמח!

איך לנקות גריל לפני פסח
Picture of די.אנד.אס בע”מ
די.אנד.אס בע”מ

חברת D&S הינה חברת יבוא המתמחה במוצרי פנאי ולייף סטייל בסגנון אמריקאי.

החברה, אשר נוסדה בשנת 1989, עוסקת ביבוא גרילים וריהוט גן והינה החלוצה בתחומה.

היום החברה נחשבת ליבואנית המובילה בענף ומספקת שרותי יבוא לרשתות המובילות בישראל ובנוסף מספקת שירות וחלקים למגוון רחב של גרילים הקיימים בארץ. די.אנד.אס הינה היבואנית המקורית של מוצרי וובר ארה”ב – החברה הגדולה בעולם, עם מכירות של למעלה ממיליון גרילים בשנה! במיתוג עצמי, החברה מייבאת באופן בלעדי את מוצרי דישף ודיגרדן הנמכרים בכל רחבי הארץ. לאורך השנים רכשה החברה קהל לקוחות המונה עשרות אלפי אנשים בכל חלקי הארץ.

די אנ אס בפייסבוק | די אנ אס ביטיוב | המייל שלנו: [email protected]

0
    עגלת הקניות
    עגלת הקניות שלך ריקהחזרה לחנות